Bioorient

BIOORIENT Biyoteknoloji; 2007 yılında alanında uzman moleküler biyolog, biyomühendis ve çevre mühendisleri tarafından kurulmuş olup, Türkiye'nin çevre biyoteknolojisi alanında üretim yapan tek firmasıdır.

İstanbul İkitelli Organize sanayi bölgesindeki tesislerinde 600 ton/yıl üretim kapasitesiyle geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermektedir Mikrobiyoloji, moleküler biyoloji ve gen mühendisliği yöntemleri kullanılarak üretilen etkin mikroorganizmalar, amacına uygun olarak seçilmekte, yapılandırılmakta ve işlevlerine göre ürün haline getirilmektedir.

BIOORIENT Biyoteknoloji; endüstriyel ve çevre uygulamalarında ürün portföyünü sürekli ve ihtiyaca yönelik olarak geliştirmeyi hedeflemektedir.

Faaliyet alanlarını biyoarıtım üzerine yoğunlaştıran BIOORIENT, bunun yanında bakteriyel biyopestisitler, larvasitler, organik biyolojik gübreler ve endüstriyel alanda kullanılan enzimler üzerine üretim yapmaktadır.

İlerleme hedeflerini çevre duyarlılığına göre şekillendiren BIOORIENT ileri biyoteknoloji yöntemlerinde uzman Ar-Ge kadrosuyla, her geçen gün altyapısını kuvvetlendirmektedir.